Maršrutai

Maršrutai:


Maršrutų yra įvairių – sudėtingų ir plaukiantiems pirmą kartą. Priklausomai nuo to, ar Jūs norite ekstremalių sąlygų, ar ramaus plaukimo, parinksime atitinkamą maršrutą Varėnės, Merkio, Ūlos, ir Grūdos upėmis.

Grūda

Grūda – vienintelė dzūkijos upė kurią būtų galima pavadinti ekstremalia. Upė siaura, vingiuota, o likus dviems valandoms plaukimo iki Puvočių – akmenuota. Tačiau nepavojinga, nes negili.

Grūda – Merkys

Po gana sudėtingo pirmos dienos maršruto, Merkio upė antrai dienai, prieš išvykstant namo, tikrai tinkamas sprendimas. Šio maršruto privalumas tas, kad baidarėmis plaukiama be mantos iki Puvočių stovyklavietės. Ten būtų paliktas Jūsų transportas. Sekančią dieną plaukiama nuo stovyklavietės iki Merkinės. Norintys plaukti dvi dienas vien Grūdos upe, renkasi maršrutą:

Kšėtos – Puvočiai, tai pats įdomiausias maršrutas, tik bėda tame, kad jis priklauso nuo vandens lygio, jaigu upėje trūksta vandens, ji pasidaro nebegili ir šiuo maršrutu praplaukti nėra galimybės.

Marcinkonys – Puvočiai

Puvočių kaime galima apsistoti ir kaimo turizmo sodybose. Padėsime rezervuoti, patarsime pas ką apsistoti.

Ūla

Ūla pakankamai srauni ir vingiuota, todėl ja plaukti sudėtinga ir įdomu. Plaukdami Ūlos upe galėsite susipažinti su Dzūkijos kaimais.

Dubičiai arba Krokšlys – Rudnia (4 arba 3 val.)

Rudnia – Kašėtos (3-4 val.)

Kašėtos – Zervynos (3-4 val.)

Zervynos – Žiūrai (5 val.)

Žiūrai – Puvočiai (4 val.)

Ūlos upė teka per Ūlos kraštovaizdžio draustinį ir Dzūkijos nacionalinį parką, todėl plaukiant šiuo ruožu nuo Zervynų kaimo iki Merkio upės, reikalingi leidimai, kurie kainuoja 6 eur. vienam žmogui vienai dienai.

Dėmesio!
Siūlome itin patrauklų dviejų dienų maršrutą Zervynos – Trakiškiai – Puvočiai.

Atplaukus, nakvynė Trakiškių stovyklavietėje.

Iš anksto automobilius paliksite stovyklavietėje, todėl palapines, miegmaišius ir kitus daiktus rasite atplaukę į sovyklavietę.

Baidarėmis plaukiate be jokio bagažo!

Įdomus pasiūlymas – nakvynė prie Lavyso ežero Lavyso kaime, kaimo turizmo sodyboje su visais patogumais, arba stovyklavietėse prie ežero. Reikalinga rezervacija iš anksto.

Merkys

Merkio upe, siūlome plaukiantiems pirmą kartą. Plaukti Merkiu galite vieną, dvi ar tris dienas. Pradėjus maršrtutą aukščiau Dargužių – net keturias dienas.

Dargužiai – Valkininkai (~9 km)

Valkininkai – Pamerkiai (~15 km)

Pamerkiai – Senoji Varėna (~25 km)

Senoji Varėna – Perloja (~12 km)

Perloja – Puvočiai (~18 km)

Puvočiai – Mekinė (~15 km)

Dėmesio!
Galime pasiūlyti privačias stovyklavietes.

Galima užsisakyti pirtį ir kubilą.

Maitinimą galima užsisakyti Varėnos kavinėse, maistas būtų atvežamas į sodybą arba gaminamas vietoje.

Plaukiant maršrutu Senoji Varėna – Puvočiai (pusiaukelėje) galima užsisakyti pirtelę.

Varėnė

Maršruto ilgis Varėnės upe – apie 20 km. Tai naujas, mažai pažįstamas, bet tikrai vertas dėmesio maršrutas. Kelionė tęsiama Merkiu.
Arba galimas plaukimas Varėnės upe apie 3 valandos ir 3 valandos Merkio upe iki Perlojos. Čia yra privačios stovyklavietės.